Начало Новини Новини Европейска нощ на музеите 2026
2026-05-24

Европейска нощ на музеите 2026

Уважаеми приятели на археологията,

На 23 май 2026 г. Националният археологически музей взе участие в международната инициатива „Европейска нощ на музеите 2026“, организирана от Френският институт в България в партньорство с Министерство на културата и Столична община. От името на ръководството и eкипа на Националния археологически институт с музей при Българска академия на науките Ви изказваме сърдечни благодарности за посещението и интереса към богатото културно-историческо наследство на българските земи. Благодарим на нашите утвърдени медиатори, стажантите по програма Еразъм+ и възпитаниците на Национална гимназия за древни езици и култури „Св. Константин-Кирил философ“ (НГДЕК), които за поредна година пресъздадоха музейния разказ по интересен и увлекателен начин.

До нови срещи!